Youtube Sosyal Medya

YouTube, Shorts’un Daha Fazla Bölgeye Açıldığını Duyurdu

youtube Shorts

YouTube, İngiltere, Kanada ve Latin Amerika’daki kullanıcıların tüm Shorts araçları paketine erişebilmeleri için TikTok benzeri ‘Shorts’ video beslemesinin kullanılabilirliğini genişlettiğini duyurdu .

TechCrunch tarafından bildirildiği üzere , hem Shorts feed’i hem de Shorts kamerası bu haftadan itibaren uygulamada daha fazla kullanıcı için kullanıma sunulacak, YouTube ayrıca uygulamadaki müzik kullanılabilirliğini genişletmeye devam ederek Shorts kullanıcılarının tema oluşturması için daha fazla yol sağlıyor. , en son parçalara dayanan trend klipler.

İşte bu noktada TikTok, dünya çapındaki müzik yayıncıları için daha büyük bir düşünce haline geldiğinden , müzik endüstrisi ile kendi bağlantılarını sağlamlaştırmaya çalışan platform ile önemli bir başarı elde etti. Gerçekten de, TikTok müzik satın alma davranışını körükleme kapasitesini zaten kanıtladı – örneğin  Fleetwood Mac’in ilk olarak 1977’de piyasaya sürülen ‘Düşleri’,  geçen yıl  bir patenci seyirinin viral klibinin arkasında Billboard Top 100’e yeniden girdi. 

Geçen yıl müzik endüstrisi için 4 milyar doların üzerinde gelir elde ettiğini bildiren YouTube, aynı değişimden yararlanmak istiyor ve Shorts’un genişletilmesi bu davranışa eğilmeye ve YouTube’un sunduğu seçeneğin kullanımını artırmaya yardımcı olacak. ilerlemede önemli bir potansiyel görüyor.

Youtube Shorts

YouTube’un ana şirketi Alphabet, son kazanç güncellemesinde , Shorts’un 2020 sonunda 3,5 milyar olan günlük izlenme sayısı artık 6,5 milyara ulaştığını bildirirken, YouTube da kısa süre önce en iyi Shorts içerik oluşturucularına yardımcı olmak için 100 milyon dolarlık yeni bir fon duyurdu. Shorts gönderileri için daha fazla teşvik.

Bunun ne kadarının kullanıcı etkileşimi tarafından yönlendirildiğini ve ne kadarının TikTok’un devam eden genişlemesi tarafından motive edildiğini söylemek zor, ancak açıkça, veriler orada bir fırsat ve ilgi olduğunu gösteriyor ve bu da YouTube’un taşınmasında çok daha büyük bir değerlendirmeye neden olabilir. ileri.

Kendi yaklaşımınıza ne kadar büyük bir önem verilecektir, ancak kısa video klipler aracılığıyla daha fazla erişim seçeneği sağlayabilir – ve YouTube’da aktifseniz, nasıl performans gösterdiklerini ve ne gibi sonuçlar aldıklarını görmek için Shorts ile denemeye değer olabilir. Kanalınız için sağlayın.

 .

Yorum Yap