Facebook Sosyal Medya

Facebook’un Markaların İçeriklerini Yönetmesine Yardımcı Olduğu 3 Yeni Yol

facebook-yeni-pazarlama-yontemleri

Son Küçük İşletme Durumu raporunun hemen ardından, Facebook, gönderilerin düzenlenmesi ve zamanlanması da dahil olmak üzere, markaların uygulamalarını kendi uygulama ailesinde yönetmelerini kolaylaştıran çeşitli güncellemeleri açıkladı.

Facebook ‘ın son Small Business Durumu Raporu’nun fazla yarısı ( % 55 küçük işletmelerin) onlar müşterileri ile iletişim kurmak için dijital araçları kullanarak söylüyorlar.

Bu araştırmanın hemen ardından platform, işletmelerin müşterileriyle çevrimiçi olarak bağlantı kurmasına ve topluluklarını daha verimli bir şekilde büyütmesine yardımcı olacak birkaç yeni araç ve özellik duyurdu.

TOPLULUK OLUŞTURMA

Platform, geçtiğimiz Ocak ayında tanıtılan ve yeniden tasarlanmış yeni Facebook Sayfaları deneyimini halihazırda kullanan işletmeler için, uygulamadan ayrılmak zorunda kalmadan topluluğunuzu yönetmenin ve diğer işletmelerden alakalı içerik bulmanın ek yollarını sunuyor.

Daha spesifik olarak, işletmeler, yorum yapma, gönderi paylaşma ve beğenme dahil olmak üzere rutin görevleri düzene sokan iş profilleri olarak etkileşimde bulunabilirler. Bir kullanıcı belirli bir güncellemeyi veya gönderiyi kontrol etmek veya fareyle üzerine gelmek için zaman ayırdığında, bu Sayfalardan en çok ilgi alanlarıyla uyumlu olabilecek yeni bir özel liste beslemesine dokunabilir.

Facebook, işletme hesabınızı yönetirken zamandan tasarruf etmenize daha fazla yardımcı olmak için, tüm önemli araçların yanı sıra eyleme dönüştürülebilir Sayfa İstatistikleri için merkezi bir merkez görevi gören Profesyonel Kontrol Panelinden yararlanmanızı önerir. Son bir ipucu – Sayfanıza kimlerin erişimi olduğunu daha fazla izlemek için yöneticilere görev tabanlı izinler belirleme özelliğini gözden kaçırmayın.

YÜKSELEN KEŞİF

Facebook resmi duyuruda “Dijital ticari iletişim ve işlemlere duyulan ihtiyaç yavaşlamıyor ve insanların ve işletmelerin gelişen ihtiyaçlarını karşılayan ürünler geliştirmeye devam ediyoruz” dedi . Bu bağlamda, müşteri adaylarının kalitesine karşı niceliğini vurgulayan birkaç dikkate değer güncelleme yayınlıyor.

Potansiyel Müşteri Reklamları için yeni bir ‘ Dönüşüm Potansiyel Müşterileri ‘ hedefi, reklamverenlerin potansiyel müşteri ve büyük olasılıkla saf hacim için optimize etmesine olanak tanır. Başka bir deyişle, tek başına erişime gitmek yerine Potansiyel Müşteri reklamlarının işlevselliğini vurgulayın. Ayrıca CRM verilerinizi Facebook ile entegre edebilirsiniz. Platform başına, Dönüşüm Potansiyel Müşteriler kalite optimizasyonunu kullanan Potansiyel Müşteri reklamları, mevcut optimizasyona kıyasla potansiyel satıştan satışa dönüşüm oranında ortalama yüzde 20’den fazla artış gördü .

Daha uzun vadeli ilişkiler sağlamak için Facebook, Potansiyel Müşteri reklamları formunu Messenger şablonlarına dönüştürme seçeneğini de sundu. Test aşamasının bir parçası olarak, Newsome Interactive, Messenger’ı olası satış yaratma stratejisine ekledi ve olası satış hacminde yüzde 13’ten fazla artış gördü .

Son olarak, yeni ‘ Arama Reklamları ‘, reklamverenlerin reklamlarında bir ‘Şimdi Ara’ CTA düğmesi görüntülemesini sağlayacaktır. Bu, yalnızca reklamverenlerin tüketicilerle gerçek zamanlı olarak bağlantı kurmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda Arama reklamlarının genel performansını iyileştirmeye ve arama başına maliyeti düşürmeye yardımcı olur. Test sırasında Facebook, Bağlantı Tıklamaları optimizasyon hedefiyle Arama Reklamları yayınlamaya kıyasla, test sırasında kalite araması başına maliyette yüzde 30’dan fazla maliyet düşüşü gözlemlediğini bildiriyor.

BUSİNESS SUİTE’İ İYİLEŞTİRME: HİKAYELERİ PLANLAMA VE PLANLANMIŞ GÖNDERİLERİ DÜZENLEME

Geçen yıl, Facebook, yalnızca anlamlı bağlantılar kurmaya odaklanabilmeleri için çevrimiçi varlıklarını yönetmenin baş ağrısını ortadan kaldırmak amacıyla Business Suite’i kullanıma sundu.

Yakın zamanda yapılan bir anket, üç kullanıcıdan ikisinin Business Suite’in daha fazla müşteriyle bağlantı kurmalarına yardımcı olduğunu söylediğini ortaya koydu. Bununla birlikte, 2020’den sonra, giderek artan sayıda insan ve işletme çabalarını çevrimiçi olarak odakladıkça ve geleceğin ağırlıklı olarak dijital iletişim ve işlemlere yönelmesiyle platform, bu çabaları bir sonraki seviyeye taşımak istiyor.

Facebook, markaların planlama yaparak içerik oluşturmayı kolaylaştırmasına yardımcı olmaya odaklanıyor ve bu yeni özellikler tam da bunu yapmak için tasarlandı.

Yorum Yap